• +90 342 360 6060

GAZİNTEP ÜNİVERSİTESİ PLASTİK, REKONSTRÜKTİF ve ESTETİK CERRAHİ A.D. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nden gelen Yrd. Doç Dr. Mehmet BEKERECİOĞLU ve Malatya İnönü Üniversitesi'nden gelen Yrd. Doç Dr. Mustafa TERCAN tarafından 1999 yılında kurulan bölümün ilk araştırma görevlisi yine Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde Bölümünün kapanması üzerine üniversitemize yatay geçiş yapan Dr. Bekir ATİK'tir.
Nisan 2000 TUS'uyla araştırma görevlisi olarak atanan Dr. Dağhan IŞIK ve Eylül 2001 TUS'uyla atanan Dr. Ömer BULUT'la araştırma görevlisi sayısı 3'e ulaşmıştır.
Nisan 2001 tarihinde Doç. Dr. Mehmet MUTAF kliniğimizin öğretim üyeliğine atanmıştır. 2001 yılında Yrd. Doç. Dr. Mutafa TERCAN kliniğimizden ayrılmıştır. Kasım 2002'de Dr. Bekir Atik'le ilk uzmanını veren bölümde, 2002 'de Yrd. Doç. Dr. Mehmet BEKERECİOĞLU Doçentlik ünvanı kazanmıştır. 2011 yılında klinikten ayrılmıştır.2012 yılında Yrd. Doç. Dr.Arif Türkmen Doçentlik ünvanını kazanmıştır, ardından aynı yıl klinikten ayrılmıştır. Kurulduğundan bu yana Dr. Bekir ATİK, Dr. Dağhan IŞIK, Dr. Ömer BULUT, Dr. Mahmut SUNAY, Dr. Berker BÜYÜKGÜRAL, Dr. Mehmet DOĞAN, Dr. Aslı CAN, Dr. Mahmut Nuri KARATOPRAK, Dr. Ertan GÜNAL, Dr. Metin TEMEL, Dr. Ömer BERBEROĞLU, Dr. Mehmet Koray ÇELEBİ, Dr.Hasan KÜTÜKOĞLU, Dr. Emine Ayla Gökçe, Dr.Saffet ULUTAŞ, Dr. Berat ÇİĞDEM ve Dr. Serdar KARA  kliniğimizden uzmanlıklarını almışlardır. Kliniğimiz halen 2 öğretim üyesi ile Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Branşı'nda Gaziantep İli'ne hizmet vermektedir. Kliniğimizde aşağıda başlıkları bulunan konularda sağlık hizmeti, danışmanlık ve bilimsel çalışmalar yapılmaktadır: -Yarık damak ve dudak -Benign ve malign deri tümörleri -Yanıklar -Mikrocerrahi -Hipospadias ve genitoüriner sistem doğumsal ve akkiz anomalileri rekonstrüktif cerrahisi -Baş Boyun Cerrahisi -Kraniomaksillofasyal Cerrahi -Microtia ve diğer doğumsal ve akkiz kulak anomalileri cerrahisi -Skar kontraktürleri ve revizyonu cerrahisi -Deri, kas ve kemik defktleri rekonstrüksiyonu -Estetik cerrahi (rinoplasti, blefaroplasti, meme küçültme,meme büyültme, mastopeksi, karın germe ve liposuction, kol ve uyluk germe.

 

Doç.Dr. RECEP ANLATICI