• +90 342 360 6060

GÖZ HASTALIKLARI ANABİLİM DALI KISA TARİHÇE

Gaziantep Üniversitesi, Tıp Fakültesine ilk olarak 24.01.1988 tarihinde Dr. Cüneyt Karaaslan'ın araştırma görevlisi olarak göreve başlamasıyla klinik tarihimiz başlamaktadır. Daha sonra Dr. Necdet Abdülhamit Bekir 5.12.1989 yılında yardımcı doçent olarak tıp fakültesindeki görevine başlamıştır. O günden 2009 yılına dek anabilim dalı başkanı olarak hizmet etmiştir. Hocamız akademik görevini  halen sürdürmektedir.

 Dr. Kıvanç Güngör 14.2.1991, Dr. İbrahim Erbağcı 8.1.1993 tarihinde araştırma görevlisi olarak başladıkları bu klinikte tüm kariyer basamaklarını aynı kurumda geçirmişlerdir.

 Kliniğimizde Dr. Ümit Darıcı ve Dr. Cem Evereklioğlu yardımcı doçent olarak, Dr. Hüseyin Bayramlar doçent olarak, Dr. Bülent Gürler de doçent , profesör ve ikinci anabilim dalı başkanı (2009-2012) olarak akademik görevlerde  bulunmuşlardır.

 Dr. Oğuzhan Saygılı doçent olarak, Dr. Necip Kara, Dr. Alper Mete ve Dr. Sabit Kimyon da yardımcı doçent olarak  anabilimdalında görev yapmaktadır.

Anabilim Dalımızda  7 öğretim üyesi, 9 araştırma görevlisi, 1 hemşire, 3 teknisyen ve 3 tıbbı sekreter görev yapmaktadır. Anabilim dalı sekreterimiz, kattaki diğer 3 anabilim dalıyla birlikte bize de hizmet vermektedir. Kliniğimizde 3 kalıcı kadrolu  hemşire ,5 personel ve 2 tıbbi sekreter görev almaktadır.

Anabilim Dalımızdan an itibarıyla 26 doktor uzmanlığını almıştır.

Anabilimdalımızda, genel oftalmoloji eğitimi yanı sıra, Pediatrik Oftalmoloji ve Şaşılık (ilave Nörooftalmoloji),  Retina (ilave Üvea – Behçet), Ön segment ve oküloplasti (ilave kontakt lens) birim poliklinikleri ve rotasyonları uygulanmaktadır.  En kısa sürede Göz Bankası biriminin de hizmete girmesi planlanmaktadır.

 

Prof.Dr. KIVANÇ GÜNGÖR
Prof. Dr. OĞUZHAN SAYGILI
Prof. Dr. ŞEYHMUS ARI 
Doç. Dr. ALPER METE
Doç. Dr. SABİT KİMYON
Doç. Dr. NECİP KARA