• +90 342 360 6060

 

Genel Bilgiler

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon (FTR) Anabilim Dalı, ilk olarak 1997 yılında, Kolejtepe'de Araştırma Hastanesinde "Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon AD" adıyla, Dr. Savaş Gürsoy başkanlığında kurulmuştur. Bir poliklinik ve bir tedavi odası ile hizmet vermeye başlamıştır.

Bölümümüz; 23 yatak kapasiteli servis, günlük yaklaşık 80 hasta kapasiteli ayaktan tedavi ünitesi, 2 genel poliklinik, 1 osteoporoz ve 1 romatolojik hastalıklar polikliniğinden oluşmaktadır. Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı bünyesinde 2010 yılından itibaren "Kardiyo-pulmoner Rehabilitasyon", "Pediatrik Rehabilitasyon", "Ortopedik Rehabilitasyon" "Romatizmal hastalıklar takip" Üniteleri kurulmuştur. Bu ünitelerde öğrenci, asistan ve uzman eğitimlerinin yanı sıra farklı hastanelerden rotasyonla gelen asistan ve fizyoterapistlere de eğitim verilmektedir.

MİSYONUMUZ
Kurumsal bir iş anlayışını benimsemiş, disiplinli çalışan, güncel bilgilerle donatılmış uzman kadrolarımızla, hasta haklarına saygılı ve geleneksel değerlere bağlı kalarak kaliteli bir sağlık hizmeti sunmaktır.

VİZYONUMUZ
Geçmişte olduğu gibi gelecekte de hem romatizmal hastalıkların tedavisinde hem de rehabilitasyon alanında disiplinler arası iletişimi üst düzeyde tutarak sağlık ve fiziksel yeterliliğin güvencesi olmaktır.

KALİTE POLİTİKAMIZ
Hizmet sürecinde temel hedefimiz, hasta memnuniyetini arttırmak, güvenilir ve çağdaş tedavi hedeflerine ulaşmak, teknolojik ve bilimsel gelişmeleri takip ederek hizmet kalitesini arttırmak, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında yeterli bilgi ve donanıma sahip uzman ve öğrenci yetiştirmektir.

 

AKADEMİK PERSONEL

PROF.DR. ALİ GÜR
PROF.DR. SAVAŞ GÜRSOY
PROF.DR. ÖZLEM ALTINDAĞ
DOÇ.DR. ALİ AYDENİZ

DOÇ. DR MAZLUM SERDAR AKALTUN