• 0342 360 6060

 

Genel Bilgiler
Gaziantep Üniversitesi Romatoloji Kliniği 2004 yılında Doç. Dr. Ahmet Mesut Onat tarafından kuruldu. 2010 yılının sonunda klinik, Doç. Dr. Bünyamin Kısacık'ın da katılımı ile birlikte bölgede daha da iyi bir konum kazandı. Sadece Gaziantep değil, ülkenin pek çok büyük şehrinde halen Romatoloji uzmanı bulunmamaktadır ve Sağlık Bakanlığı'nın ifadesiyle Romatoloji uzmanlığı şu an ülkemizde en fazla eksikliği hissedilen uzmanlık dalları arasında ilk sırada yer almaktadır.
Günlük yaklaşık 100–120 arası poliklinik hasta muayenesi yapılmakta, bunun yanında Romatoid artrit ve Ankilozan Spondilit olan ve biyolojik tedavi alan 15 hastaya da bakılmaktadır.

Altı ay kadar önce kurulan ve ilimizde şu ana kadar 250 aile hekimiyle birlikte gerçekleşen erken artrit hastalarıyla da özel olarak ilgilenilmektedir. Erken artrit hastalarımızın ve biyolojik tedavi alan romatoid artrit ve ankilozan spondilit hastalarımızın programlarını ve tedavilerini yürütüyoruz. Yatan hasta kliniğimizde 12 yatakla hizmet veriyoruz.

Şu an Romatoloji de özellikle artrit tanısında erken tanının önemli ve giderek vazgeçilmez hale gelen bir tanı aracı olarak ultrasonografi 3 yıldır kullanılmaktadır. Onun dışında dünyada romatolojik hastalıkların tanı ve tedavi izlemlerindeki tüm yöntemler bizim hastanemizde zaten kullanılmaktadır.

Biz burada ideal bir romatoloji kliniği oluşturmaya ve her gün kendimizi yenilemeye çalışıyoruz. Hedefimizde bir yanda hastalarımız için üst düzeyde bir kliniği her gün modernize etmek, diğer taraftan da araştırmacı kimliğimizi gerek ülkemizde gerekse dünyada temsil edecek bir aşkla sürekli çalışmak var. Tüm çalışmalarımızın temelinde de mesleğimize olan aşk düzeyindeki sevgimiz yatmaktadır.